מנכ"ל, האם מכרת למנהלים שלך את תוכנית העבודה השנתית?


תוכנית עסקית לאנשי עסקים TASKFORCE

עובדה 1: במהלך החודש הקרוב אתה, מנכ"ל החברה, תסכם ותאשר את תוכניות העבודה השנתיות לשנת 2019. עובדה 2: במהלך החודש הקרוב ימצאו את עצמם המנכ"לים ומנהלים בכירים בארגונים רבים 'נאבקים' עם המנהלים הכפופים אליהם, במעין 'מרדף' לקבלת תוכניות העבודה לפעילות שבאחריותם.


למה זה קורה?

פשוט מאד. רוב המנהלים בדרגי הביניים מתייחסים לתהליך כתיבת תוכנית העבודה השנתית כאל מטלה מיותרת ובירוקרטית שאין בה תועלת וכך מפספסים הזדמנות פז עבור עצמם וגורמים נזק לארגון כולו.


ומדוע זה קורה? כי אתה, מנכ"ל החברה, לא טרחת "למכור" למנהלים שלך את התהליך ולהסביר להם את חשיבותו לחברה, בדגש על ההזדמנות האישית שהוא טומן לכל מנהל בכל דרג, הלוקח חלק פעיל בכתיבתה של תוכנית העבודה השנתית.


*אם אתה חושב שכמנכ"ל אתה לא צריך למכור למנהלים שלך ואתה עסוק ב'להוריד הוראות' - דבר איתנו עוד היום


עצמאות, חופש פעולה וקרדיט – את כל אלה מרוויחים, לא מקבלים

רוב מנהלי דרג הביניים שאנו פוגשים במסגרת תהליכי כתיבת תוכניות עבודה שאנו מובילים בחברות שונות, תולים את האשמה בחסרונם של עצמאות, חופש פעולה וקרדיט במנהל הישיר שלהם. "הוא קונטרול פריק", "היא לא יודעת לשחרר", "הוא לא סומך עליי" ועוד אמירות בסגנון אכלו לי שתו לי...


ואנחנו אומרים למנהלי דרג הביניים - קחו אחריות על החופש ועל העצמאות שלכם. ביום שבו אתם תגישו למנהל שלכם תוכנית עבודה שנתית מסודרת, מפורטת ומנומקת הכוללת מטרות ויעדים, משאבים נדרשים, ניתוחים והסברים למהלכים שאתם מבקשים להוביל בשנה הבאה - יקרה לכם דבר מופלא וחשוב - מידת הביטחון, האמון המקצועי וההערכה של המנהל הישיר שלכם כלפיכם תתעצם פלאים, ואיתה גם מקומכם בתוך הארגון.

כפועל יוצא יגיעו גם חופש הפעולה, תחושת העצמאות והקרדיט. הניסיון, אגב, מלמד שאין קשר בין אישור התוכנית שהגשתם או דחייתה ובין ההעצמה שלכם בתוך הארגון כתוצאה של תהליך העבודה על התוכנית.


רוצים סביבת עבודה רגועה יותר? תכננו את הפעילות העסקית

כשתסיימו לכתוב תוכנית עבודה יהיו לכם מטרות ויעדים מוגדרים, פירוט של המשאבים להם תזדקקו, וגם ציון של הנקודות המאתגרות יותר לאורך השנה. עכשיו כשהתמונה ברורה וכאשר כולם קיבלו הזדמנות להסתכל ולנתח אותה, גם אתם וגם המנהלים שלכם, תוכלו לפעול מתוך מקום רגוע ושקול יותר, תערכו בזמן לבעיות הצפויות ותנהלו באופן אופטימלי את המשאבים העומדים לרשותכם כדי לעמוד ביעדים ולהצליח יחד כארגון.


קראו כאן על התרומה של תוכנית עבודה שנתית לכל חברה ולכל עסק


לסיכום,

אם אתה מנכ"ל או מנהל בכיר בחברה - וודא שהכפופים לך מבינים מדוע אתם עובדים על הכנת תוכניות עבודה, רתום אותם לתהליך, תבהיר להם (ולעצמך) שתוכנית העבודה היא הקרקע הכי טובה לצמיחתם של יחסי אמון מקצועיים שמביאים בתורם חופש פעולה, עצמאות והזדמנות אמיתית להוביל מהלכים משמעותיים בחברה.


אם אתה מנהל בדרג ביניים - כתיבת תוכנית שנתית היא הזדמנות עבורך. הזדמנות לחשוב יצירתי, להביא את דרך החשיבה והניתוח שלך, להציג אותם בצורה מסודרת וקוהרנטית לממונים עליך ולזכות באמונם המקצועי ובתודעה שפועל מתחתיהם מנהל חושב, יצירתי ונחוש שאפשר לתת לו לרוץ קדימה ולהוביל מהלכים משמעותיים בעסק.


בהצלחה

גיל וייט


הפוסט כתוב בלשון זכר לשם הנוחות בלבד. הכתוב מכוון, מטבע הדברים, לשני המינים.

צריכים עזרה בכתיבת תוכנית עבודה שנתית? צוות TASKFORCE כאן בשביל לעזור לכם להוביל תהליך קצר, יעיל וסדור שיאפס את הכוונות העסקיות של החברה שלך ויאפשר למנהלים בה לצמוח. צרו איתנו קשר

עוד משימות עסקיות שהשלמנו בהצלחה