תקציר מנכ"ל - עסקאות על מפית ו- DNA עסקי

פער ב- DNA העסקי בין שני צדדים לעסקה עלול להביא לפיצוץ המו"מ ולכך שהעסקה לא תצא לפועל, חרף אינטרס עסקי ברור של הצדדים בהצלחתה.

 

הפרמטרים "רכים" אינם שייכים לכאורה לעולם העסקי אבל בכוחם לגרום לצדדים לעסקה להרגיש שהם "באותו ראש" או "אאוט-סיידרים", בכוחם ליצור "קרבה ואמון" או ליצור "ריחוק", ומכאן שהשפעתם על המו"מ גבוהה ביותר.

 

תכל'ס, מה עושים עם זה בעסקים

 

אחרי שהבנו מהו DNA עסקי ואילו פרמטרים יכולים לסכן לנו כל עסקה בין שני צדדים מגיע השלב שאנו כמנהלים או אנשי עסקים צריכים להוביל ולקבל החלטות. כמו כל דבר טוב בחיים, נעשה את זה ב 3 חלקים:

  • אמוד את פוטנציאל הפער ב- DNA העסקי וקבע עד כמה הוא גדול ומשמעותי - אם העסקה מתבצעת מול צד שאתה כבר מכיר - החיים שלך פשוטים וקלים, אם מדובר על פרטנר חדש תצטרך להשקיע בכך יותר זמן ומחשבה.                                                                                  טיפ שלנו: על פי רוב בתוך תחומי עסקים (בתוך אותו ורטיקל) יתקיים DNA עסקי דומה. לדוגמא: ה- DNA העסקי של ספק מזון ספציפי יהיה ברוב המקרים דומה ל- DNA העסקי של ספקי מזון אחרים, אותו כנ"ל לגבי סוחרי בדים בתחום האופנה או קניינים ברשתות קמעונאיות וכן הלאה.                                                                                                                                                                                             

  • אמוד את יחסי הכוחות ואת המוטיבציה של הצדדים להתקשר בעסקה – ככל שהמוטיבציה גדולה יותר כך יהיה קל יותר להתגבר על פערים ב- DNA עסקי, ככל שהמוטיבציה קטנה יותר, או שיחסי הכוחות בין הצדדים לעסקה שווים – כך יגבר הצורך לטפל בפערי ה-DNA העסקי שגילינו כתנאי להצלחת המו"מ.                                                                                                                                                                       

  • שקלל את הנתונים וקבע מדיניות מתאימה לאור הנתונים שנאספו בשני השלבים הראשונים (גודל הפער ויחסי הכוחות בעסקה) לגבי דרך הפעולה שתאפשר לך להשיג את התוצאה העסקית הרצויה באותה סיטואציה.

 

הפוסט המלא הכולל דוגמאות והרחבות נמצא כאן

 

בהצלחה בעסקים

גיל

 

הפוסט כתוב בלשון זכר לשם הנוחות בלבד. הכתוב מכוון, מטבע הדברים, לשני המינים גם יחד.

 

Please reload

עוד משימות עסקיות שהשלמנו בהצלחה
Please reload

TASKFORCE
פיתוח עסקי מאסטרטגיה לתוצאות

בית אלבה, רחוב עתיר ידע 5 ב', כפר סבא

אזור התעשיה עתיר ידע,  4464325

© 2019 כל הזכויות שמורות TASKFORCE פיתוח עסקי מאסטרטגיה לתוצאות