תקציר מנכ"ל - חדשנות עסקית פלסף או תכלס


תוכנית תגמול לעובדים ולמנהלים TASKFORCE

ברוב המוחלט של החברות הישראליות המצליחות לא אוהבים חדשנות. חדשנות נתפסת כתהליך לא הכרחי ולא ממוקד שמייצר בזבוז זמן ומשאבים ולא מביא תוצאות. גם אתה חושב כך? תחשוב שוב.שתי דרכים להתנעת תהליכי חדשנות עסקית בחברות בינוניות

לתהליכי חדשנות יש נטיה להפוך לגיבוב של פגישות פלסף חסרות מטרה שבסופן יוצאים המשתתפים מהחדר ושואלים את עצמם "מה לעזאזל עשיתי בשעתיים האחרונות ואיך זה עוזר לי לענות על 450 המיילים שמחכים לי באינבוקס".


שתי הדרכים המובאות כאן עבדו מצוין בתהליכי חדשנות עסקית שהובלנו יחד עם מנכ"לים והנהלות של חברות בינוניות בישראל. הצלחנו תכל'ס להביא תוצאות בדמות פתרונות לבעיות עסקיות, ולא פחות חשוב - הצלחנו להימנע מלגלוש למחוזות הפלסף הקלישאתיים.


יחסית קל וטבעי להתחיל תהליכי חדשנות עסקית בהתבסס על המבנה העסקי הקיים של החברה, על התהליכים המתרחשים בה ועל הבעיות שהיא סובלת מהן. המיקוד והמטרה של תהליך החדשנות העסקית הוא באיתור המקומות בהם נוכל לעשות אופטימיזציה או לפתור בעיות:


  • פרקו את התהליכים בעסק הגדירו תהליך עסקי בחברה שברצונכם לבחון (לדוגמה תהליך הקליטה של לקוח חדש בחברה או תהליך האספקה לאחר השלמת ההזמנה). התחילו בפירוק התהליך שבחרתם לגורמיו הראשוניים ביותר ותארו כל אחד מהגורמים הללו במשפט או בפסקה קצרה. עכשיו החליפו את הנקודה שבסוף המשפט או הפסקה שכתבתם בסימן שאלה והתחילו את הדיון, שיתקיים בשני מישורים נפרדים: "מלמעלה" בהסתכלות על התהליך כולו, ובפרטים לגבי כל אחת מהנקודות בתהליך.


  • הגדירו בעיה עסקית ספציפית כמנכ"ל אתה מודע לבעיות ספציפיות ש"תוקעות" את החברה שלך. כאשר תהליך החדשנות העסקית שלך יתחיל מבעיה עסקית מוגדרת היטב (לדוגמה נטישת לקוחות אחרי X חודשים) יהיה קל יותר לשמור עליו תכליתי וממוקד מטרה.

הפוסט המלא הכולל דוגמאות והרחבות נמצא כאן


בהצלחה בעסקים

גיל

הפוסט כתוב בלשון זכר לשם הנוחות בלבד. הכתוב מכוון, מטבע הדברים, לשני המינים גם יחד.


עוד משימות עסקיות שהשלמנו בהצלחה